МОДЕЛЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Ключові слова:
позашкільна освіта, педагогічна взаємодія, самовизначення, особистість, самореалізаціяАнотація
Розкрито сутність психологічного супроводу позашкільної нерегламентованої творчої діяльності старшокласників. Продемонстровано специфіку мотивації участі старшокласників у гуртковій роботі, її вплив на задоволення потреби в самовизначенні та самореалізації. Запропоновано програму літературно-драматичного гуртка з елементами психологічного всеобучу учнів, що сприятиме розвитку у старшокласників творчих здібностей, здатності до рефлексії, самопізнання і реалізації однієї з найактуальніших соціально-психологічних потреб – потреби в самовизначенні та самореалізації.
Посилання
Баришева О.І. Психологічні знання в нерегламентованій діяльності старшокласників як засіб запобігання міжособистісним конфліктам // Молодь і проблеми конфлікту в період переходу до демократичного суспільства: тези доповідей міжнар. молодіжної наук.-практ. конф. Чернівці, 1994. С. 269–270.
Коханова О. П. Психологія партнерської взаємодії в освіті: навч.-метод. посібник. К.: Вид-во ПП Щербатих О. В., 2011. 104 с.
Новоженина Е.В. Диалогическая активность субъектов образования на этапе оценки. Известия ВолгГТУ. 2008. Т. 5. С. 153–155.
Рогов Е. И. Психология общения. М.: ИЦ «ВЛАДОС», 2007. 335 с.
Синягин Ю. Признавая значимость собеседника. Воспитание школьников.1997. № 2. С. 15–17.
Столярчук О. А. Професійна самооцінка майбутнього фахівця: теорія і практика: навч.-метод. посібник. К.: Наук. світ, 2010. 103 с.
Шигонська Н. В. Філософський, психологічний, соціологічний та педагогічний аспекти сутності категорії «професійна взаємодія». Вісник Житомирського державного університету. 2008. Вип. 42. С. 160–164.