ПРО ДЕЯКІ ЗМІНИ ПСИХОЛОГІЧНИХ СТАНІВ ПРАЦІВНИКІВ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ ТА СЛІДЧИХ МВС ПРОТЯГОМ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ключові слова:
психологічний стан, скринінг-діагностика, невротизація, психопатизація.Анотація
Зазначено, що в межах практичної роботи працівників поліції системи МВС потребують проведення обстеження багаточисельних контингентів працівників за обмежений час. Вказано, що для виконання цих завдань використовують експрес-методики, а саме психологічну скринінг-діагностику, зокрема РНП (рівень невротизації та психопатизації) та PEN (рівень невротизації та психопатизації), які виявляють прояви таких станів, як невротизація та психопатизація, й схильність до них. Указано, що професійна діяльність працівників підрозділів спеціального призначення та слідчих зазвичай призводить до зміни психологічного стану, а найчастіше може призводити до виникнення станів невротичного регістру. Тому для виявлення їх проводяться обовʼязкові щорічні психологічні, психофізіологічні та психіатричні огляди.
Посилання
Васильев В. Л. Системный профессиографический подход к подбору и расстановке кадров правоохранительных органов. Материалы междунар. научн. практ. конф. СПб., 1995. С. 65–70.
Решетников М. И. Психическая травма. История вопроса. Психотерапия. 2010. № 1. С. 86–95.
Ширяев Д. А. Психологические механизмы вероятностного прогнозирования. Рига: Зинатне, 1986. 141 с.
Абабков В. А., Перре М. Адаптація до стресу. СПб.: Пітер, 2009.
Барко В. И. Профессионально-значимые индивидуально-психологические особенности руководителей ОВД. Психодиагностика в правоохранительных органах. Омск: Омская академия МВД России, 2013. № 2. С. 10–14.
Супрун Д. М. Ставлення до здоровʼя як один із найбільш вагомих психологічних факторів становлення особистості. Юридична психологія та педагогіка. 2010. № 2. С. 92–98.
Whitlock F. A. The aetiology of hysteria. Acta psychiat. scand. 1967. № 43. Р. 144–162.
Willi J. Zur Psychopathologie der hysterichen Ehe. Nervenarzt. 41 (1970), 157.