ВИКОНАННЯ ТА ВІДБУВАННЯ ПОКАРАНЬ: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВІ ТА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧІ АСПЕКТИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2311-8040/2023-2-11

Ключові слова:

Кримінальний кодекс, Кримінально-виконавчий кодекс, кримінальне покарання, кримінально-виконавча установа, засуджений, кримінально-виконавча характеристика, виховний вплив

Анотація

У статті висвітлюється питання кримінально-виконавчої характеристики засуджених до позбавлення волі, аналізується кримінально-виконавче законодавство України, яке регулює порядок виконання покарання у виді позбавлення волі, звертається увага на стан дотримання та забезпечення права та обов’язки громадян, які відбувають покарання, зроблено спробу охарактеризувати порядок умов виконання та відбування кримінальних покарань. Кримінально-виконавче законодавство України регулює порядок і умови виконання і відбування кримінальних покарань з метою захисту інтересів особи, суспільства і держави шляхом створення умов для виправлення та ресоціалізації засуджених, запобігання вчиненню нових злочинів. злочинів як засудженими, так і іншими особами, а також запобігання тортурам і нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню щодо засуджених. Під час здійснення кримінально-виконавчої характеристики засуджених до позбавлення волі основну увагу слід приділяти тим рисам, які безпосередньо формують особистість злочинця. До таких ознак, зокрема, належать соціально-демографічні, кримінально-правові, морально-психологічні. Удосконалення порядку умов виконання та відбування кримінальних покарань є необхідною складовою розбудови України як демократичної, правової держави. Чинне кримінально-виконавче законодавство України виходить із принципу, що засуджений не є об’єктом виховного впливу, а є суб’єктом кримінально-виконавчих правовідносин, захист прав, законних інтересів та обов’язків якого має гарантуватися кримінально-виконавчим процесом. законодавство. Тому, важливо визначити дієвість та ефективність зворотного зв’язку між державними установами, які виконують покарання, та особою засудженого, з точки зору досягнення мети виправлення та повернення законослухняної людини в суспільство.

Посилання

Конституція України. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/main/254к/96-вр.

Кримінально-виконавчий кодекс України. URL: http://zakon.rada.gov.ua/ laws/show/1129-15.

Богатирьов І.Г. Корекція поведінки засуджених жінок в установах виконання покарань. Чернігів, 2003. 168 с.

Міхлін А.С. Особистість засуджених до позбавлення волі та проблеми їх виправлення та перевиховання. Фрунзе, 1980. 200 с.

Лобжина Т.К. Права жінок, засуджених до позбавлення волі. Збірник наукових праць / за ред. Ю.В. Бауліна (гол. ред.) та ін. Харків, 2007. Вип. 14. С. 144–153.

Денисова Т.А. Криза призначення, виконання, відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та шляхи її подолання. Проблеми пенітенціарної теорії і практики : щорічний бюлетень / за заг. ред. А.А. Музики. Київ, 2005. С. 324–332.

Кримінальний кодекс України. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/ 2341-14.

Меркулова В.О. Жінка як суб’єкт кримінальної відповідальності : дис. … докт. юрид. наук. Київ, 2003. 366 с.

Бандурка О.М, Севастьянов В.П. Правове становище засуджених до позбавлення волі: документи та коментарі. Харків: Основа, 1997. 242 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-30

Номер

Розділ

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА КРИМІНОЛОГІЯ; КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО