КОРУПЦІЙНІ РИЗИКИ У ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ: ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНКА, МІНІМІЗАЦІЯ
Ключові слова:
корупція, корупційні ризики, економічна безпека, корупційні прояви, запобігання корупції, комплаєнсАнотація
Досліджено стан та найгучніші випадки корупції в європейському бізнес-середовищі. Доведено важливість здійснення оцінки корупційних ризиків як одного з основних складових протидії та запобігання корупційним проявам у діяльності суб’єктів господарювання. Проаналізовано методики оцінки корупційних ризиків відповідно до провідних міжнародних практик. Розглянуто процес оцінювання корупційних ризиків у системі економічної безпеки підприємства. Запропоновано авторський підхід до реалізації управління корупційними ризикам. З метою мінімізації корупційних ризиків на підприємстві розроблено загальні правила, що повинні застосовуватись у діяльності суб’єктів господарювання.
Посилання
––––––––––––––––
Саприкіна М., Зінченко А., Ляпін Д., Данилюк А., Каба Д. Боротьба з корупцією. Роль бізнесу в Україні. Аналітична довідка. К.: Фарбований лист, 2011. С. 51.
Шалимова М. А. Управление комплаенсом: построение взаимодей-ствия подразделений. Внутренний контроль в кредитной организации. 2011. № 1. С. 33–36.
Боротьба з корупцією. Роль бізнесу в Україні: аналітична довідка. К.: Фарбований лист, 2011. 51 с.
Зростання корупції в світі змушує бізнес боротися, щоб вижити. URL: http://csr-ukraine.org/
Практическое пособие. Разработка и реализация политики противо-действия коррупции / подготовлено Европейским Союзом и Советом Европы. URL: http://www.coe.int/t/DGHL/cooperation/economiccrime/corruption/Publica-tions/Handbook%20on%20AC%20policies_%20RUS.p