РОЛЬ МІЛІТАРІ ФІТНЕСУ ДЛЯ СТРІЛЕЦЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ПРАВООХОРОНЦІВ
DOI:
https://doi.org/10.32782/2311-8040/2024-1-21Ключові слова:
мілітарі фітнес, поліцейський, вогнева підготовка, практична стрільба, швидкісна стрільба з пістолета, військова підготовка працівника поліції, споряджання магазинуАнотація
У статті розглядаються результати дослідження щодо ролі спеціальних підготовчих вправ з елементами мілітарі фітнесу в підготовчій частині практичного заняття навчальної дисципліни «вогнева підготовка». Автором розроблено методику виконання підготовчих базових вправ спрямованих на вироблення навичок необхідних для виконання практичних вправ правоохоронцями. Перелік фізичних якостей, які досліджувалися та їх розвиток описано в статті. Основою дослідження стало спостереження за здобувачами освіти, які виконують нормативи та вправи зі стрільби відповідно до Курсу стрільб для поліцейських. Метою є розробка, теоретичне обґрунтування та експериментальна перевірка майстерності майбутніх правоохоронців виконання нормативів, швидкісних вправ зі збереженням якості влучень. Результати дослідження свідчать, що особи студентського віку, які добре здали вступні іспити з фізичної підготовки, а також регулярно займаються фітнесом або іншими активними видами спорту, більш адаптовані до навантажень та мають рівень виконання практичних вправ не нижче, ніж добре. Відомо, що хороша стрілецька підготовка вимагає від правоохоронця не лише фізичних показників, але й стан нервової системи та психіки в цілому. Проведено дослідження здобувачів освіти під час проведення занять в межах вивчення навчальної дисципліни «вогнева підготовка» за період навчання першого семестру навчального року. Проведено спостереження експериментальної групи за допомогою анкетування, опитування, аналізу результатів виконання нормативів та стрілецької майстерності здобувачів освіти віком від 18 до 20 років.
Посилання
Завидівська Н., Ханікянц О. Реорганізація системи фізичного виховання студентів вищої школи : проблеми й перспективи. Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення. Львівський державний університет фізичної культури. Львів. 2016. С. 51–56.
Виноградський Б., Демічковський А. Теорія і методика спортивної стрільби з пістолета : навч. посіб. Львів : ДДУФК ім. Івана Боберського, 2022. 172 с.
Наказ МВС України «Про затвердження Курсу стрільб для поліцейських та Норм витрат боєприпасів, пострілів, вибухових пакетів і гранат поліцейськими піл час проведення практичних стрільб» від 26.04.2019 року № 334.
Стрюк К., Азарова Н. Розвиток фізичної культури і спорту в сучасних умовах. Наукові конференції. URL: http://oldconf. neasmo. org. ua/node/2117.
Наказ МВС України «Про затвердження Змін до Положення з організації перевірки рівня фізичної підготовленості кандидатів до вступу на службу в Національну поліцію України» від 01.12.2021 № 888.
Друзь В. А., Єрмаков С. С., Носко М. О., Шестерова Л. Ю., Новицька Н. А. Проблеми індивідуалізації фізичної підготовки студентів. Педагогіка Психологія Медико-Біологічні Проблеми фізичного виховання і спорту. 2017. № 21 (2). С. 51–59.
Вовк І. В., Гуцул Н. З. Основні елементи збереження й зміцнення здоров’я студентів вищих навчальних закладів. Таврійський національний університет ім. В.І.Верняндського. Загальновузівська кафедра фізичного виховання спорту та здоров’я людини. Міжнародна науково-практична конференція. Видавничий дім «Гельветика», 2020. С. 24–29.
Наказ МВС України «Про затвердження Інструкції із заходів безпеки при поводженні зі зброєю» від 01.02.2016 року № 70.
Худолій О. М. Загальні основи теорії і методики фізичного виховання: Навчальний посібник. Харків: ОВС, 2008.
Методичні рекомендації для підготовки до практичних занять з освітньої компоненти «Технології навчання дорослих»: для здобувачів магістерського рівня вищої освіти. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І .Франка, 2023. 70 с. 3.